За фінансової підтримки Європейського Союзу Навчально-науковий юридичний інститут Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника отримає обладнання для документування рашистських воєнних злочинів

 

У березні 2022 р. волонтери з Навчально-наукового юридичного інституту Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника та громадської організації «Поступовий гурт франківців» розпочали документування свідчень внутрішньо переміщених осіб про воєнні злочини та порушення прав людини, які були вчинені російськими військовими.

Зібрані матеріали передаються прокурорам Офісу Генерального прокурора згідно Кримінального процесуального кодексу України та коаліції громадських організацій «Україна. П’ята ранку / Ukraine 5 AM Coalition». Одночасно оцифровані матеріали свідків злочинів стануть частиною джерельної бази для створення узагальнюючих правових та історичних досліджень з історії російсько-української війни.

Завдяки підтримці у рамках проєкту «Термінова підтримка ЄС для громадянського суспільства», що впроваджується ІСАР Єднання за фінансової підтримки Європейського Союзу волонтери отримають можливість придбати для роботи комп’ютерну оргтехніку, відеокамери, диктофони, що будуть передані на баланс Юридичної клініки Навчально-наукового юридичного інституту Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника.