У Навчально-науковому юридичному інституті Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника впродовж 24-25 листопада 2023 року відбувалася польсько-українська наукова конференція “Східноєвропейський вимір політики в сфері боротьби зі злочинністю: реалії, виклики та загрози. Перший міжнародний полілог”.

Зазначена конференція організована та проведена спільно Академією юстиції (м. Варшава, Республіка Польща) і Прикарпатським національним університетом імені Василя Стефаника.
З вітальним словом до учасників та гостей заходу на пленарному засіданні виступили: ректор-комендант Академії юстиції Міхал Сопінскі, перша проректорка Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника Валентина Якубів, голова Івано-Франківської обласної ради Олександр Сич, директор Навчально-наукового юридичного інституту Юрій Микитин, перший заступник начальника Департаменту з питань виконання кримінальних покарань – Віктор Кощинець.
Крім того, на польсько-українську конференцію з надзвичайно актуальної тематики завітали ректор Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника – Ігор Цепенда, ректорка Харківського національного університету імені Василя Назаровича Каразіна – Тетяна Кагановська і також висловились щодо актуальності тематики конференції та своєчасності досліджень, проведених в межах грантового наукового проєкту «Правовий та організаційний вимір цивільного захисту під час надзвичайних ситуацій воєнного характеру – приклад України».
Упродовж реалізації згаданого проєкту польські та українські дослідники працювали за такими напрямками: 1) правовий та інституційний аспекти цивільного захисту; 2) безпека в установах виконання покарань: польсько-українська компаравістика; 3) державна зрада, колаборація: правовий, психолого-педагогічний та історичний аспекти; 4) освіта під час збройних конфліктів.
З української сторони учасниками дослідницького проєкту і доповідачами на конференції стали такі науковці Навчально-наукового юридичного інституту Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника: д.ю.н, проф. Павло Фріс, к.ю.н., проф. Юрій Микитин, д.ю.н., проф. Ігор Козич, д.ю.н., проф. Ігор Медицький, д.ю.н., проф. Юлія Кернякевич-Танасійчук, д.ю.н., проф. Ольга Зозуляк, к.ю.н., доц. Вікторія Шпіляревич, PhD. Наталія Башурин, PhD. Максим Яцина.
Конфренеція відбулася на високому представницькому рівні, у жвавій дискусії в межах надзвичайно актуальної тематики в умовах воєнного стану в Україні та в дружній теплій атмосфері польських та українських колег.